افتتاح مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه محلات

در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سیزدهمین مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی( T.M.C ) استان مرکزی در دانشگاه محلات محلات افتتاح گردید.

حمیدرضا رستمی، مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان مرکزی ۱۸ بهمن‌ماه، در آئین افتتاح این مرکز گفت: این فضا، در واقع دفتری برای پذیرش دانشجویان در حوزه مهارت‌های شغلی است.

وی ادامه داد: برای برگزاری کلاس‌های آموزشی، از ظرفیت دانشگاه و برای دوره‌های کارگاهی از ظرفیت فنی و حرفه‌ای استفاده می‌شود و کارشناس شغلی مستقر در این مرکز، کار مشاوره و هدایت شغلی را انجام می‌دهد.

وی افزود: در ۱۱ ماه اخیر در استان، ۳۲۰۰ دانشجو در مراکز این چنینی پذیرش شده و آموزش دیده اند و این سیزدهمین مرکز است. از برنامه‌های فنی و حرفه‌ای، اهدای مجوز به مراکز جوار و بین کارگاهی است. منظور از مراکز جوار، بنگاه‌های اقتصادی هستند که به آنها مجوز دسترسی به پورتال فنی و حرفه ای داده می‌شود تا ارتقای مهارت داشته باشند، البته این شرکت‌ها باید بیش از ۳۰ نفر پرسنل داشته باشند.

علی ساعدی سرپرست فرمانداری محلات نیز گفت: امیدواریم با احداث چنین مراکزی و استفاده از ظرفیت اساتید این دانشگاه، گام مثبتی جهت ارتقای مهارت دانشجویان جهت ورود به بازار کار برداشته شود.

محمود سینجعلی، مدیر مرکز فنی و حرفه‌ای محلات در این مراسم اظهار کرد: این مرکز به منظور آموزش مهارت به دانشجویان راه اندازی شده و دانشگاه محلات با برخورداری از مجوز اعطا شده، می‌تواند نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی جهت ارتقای مهارتی دانشجویان اقدام کند.

written by روابط عمومی دانشگاه محلات


دیگر اخبار

برگزاری مراسم گلباران مزار شهدای شهرستان محلات و گرامیداشت هفته بسیج

با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ سرپرست جدید دانشگاه محلات منصوب شد

اطلاعیه شماره 2 ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال 1402

اطلاعیه ثبت نام از پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد سال 1402

تسلیت

اطلاعیه تعطیلات تابستانی دانشگاه محلات

دانشگاه محلات به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و پنجره واحد خدمات دانشگاهی متصل شد

اطلاعیه مهم

برگزاری جلسه پرسش و پاسخ از مسئولین دانشگاه